Oletko yksi 138 000 hakijasta?

 

Korkeakouluihin pyrki kevään toisessa yhteishaussa noin 138 000 hakijaa.” Yle 31.3.2022

Kevään varma merkki on hakujen aukeaminen opiskelupaikkoihin. Yhteishaulla haetaan ammattikorkeakouluopintoihin, kuten fysioterapeutti- kuin osteopaattiopintoihin. Kilpailu opiskelupaikoista yhteishaun kautta on kovaa. Yhtä osteopatian opiskelupaikkaa hakee yli 19 hakijaa. Yhtä fysioterapian opiskelupaikkaa hakee yli 32 hakijaa. 

Osteopaatiksi kokopäiväisenä opiskelijana tai yrittäjänä oman työn ohella

Osteopaatiksi voi opiskella ammattikorkeakoulussa kokopäiväisesti tai monimuoto-opiskeluna Osteopatiakoulu Atlaksessa.  Atlaksen koulutus mahdollistaa kouluttautumisen oman vastaanottotyön rinnalla. Nelivuotisen koulutuksen aikana oma asiakaskunta kasvaa ja useimmiten työn ohella tehdyn koulutuksen päätteeksi on kasvanut toimiva osteopaatin klinikka. 

Osteopaatiksi kouluttautuminen on tapa erottua hierojana tai fysioterapeuttina ja saada vahva ammattitaito manuaalisen työn ammattilaisena. Varmista pääsysi opintoihin ja aloita osteopaattiopinnot 7.9.2023 alkavalla lähijaksolla! Kysy lisää toimisto@osteopatiakoulu.fi tai sovi keskusteluaika 0447424001.

Ota tulevaisuutesi omiin käsiisi ja valitse itse opiskelupaikkasi –

 

 Tilaa tästä Atlaksen uutiskirje ja pysyt ajantasalla Atlaksen järjestämistä koulutuksista.